Derby aglomeracji!

29 listopada 2018 to dzień najważniejszego meczu w pierwszej rundzie tego sezonu. Nasz debiutujący klub w rozgrywkach ligowych zmierzy się z naszym wieloletnim rywalem w każdej możliwej materii i dyscyplinie czyli reprezentantami Ostrowa Wielkopolskiego- klubem Tajfun. 

Derby to święta wojna i żadne zależności, teoretyczne rozpiski czy kalkulacje nie obowiązują. Tu nie ma jednoznacznego faworyta i obie drużyny będą walczyć o wygraną.

Nasze aglomeracyjne „El Clasico” to też rywalizacja o 5 miejsce w tabeli na koniec pierwszej rundy.

KTS Kalisz dotychczas zagrał z Tajfunem dwa mecze. Pierwszy mecz towarzyski na wyjeździe (przegrana 21:4) oraz drugi też na wyjeździe swoimi rezerwami (przegrana 10:1).

„Ciężko jednak porównywać te mecze. Inna stawka, inne składy, inny gospodarz„- mówi wiceprezes klubu Mateusz Antolczyk. „Jednakże po dotychczasowych meczach nasi zawodnicy czują się bardzo dobrze. Optymistycznie podchodzą do tego meczu. Zagrają też po raz pierwszy w nowych, jednolitych koszulkach, które zostały zakupione dzięki współpracy z firmami: Decathlon, Fit Body Center i Borowiak Nieruchomości. To jeszcze bardziej może zmotywować zawodników”-dodaje.

Warto dodać też, że w tym meczu zagra niedawny nabytek klubu czyli Marek Wrzos. Ten były zawodnik LKS Olimpii Brzeziny zagrał już sześc meczy w barwach KTS Kalisz z Baryczą Przygodzice oraz LKS Gorzyce Małe, wygrywając cztery z nich. To bardzo dobry prognostyk przed meczem. To też bardzo dobre uzupełnienie lidera i kapitana drużyny Grzegorza Praselskiego, który od początku sezonu wygrał 11 z 14 rozegranych meczy. W formie jest też jego partner deblowy Jacek Nowakowski, który zajął w ostatnią sobotę drugie miejsce w turnieju w Stawiszynie w ramach cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej w kategorii aM18+. Warto dodać, że tego dnia wygrał tą kategorie wcześniej wspomniany Grzegorz Praselski, a w kategorii aM50+ wygrał wspomniany na samym początku Marek Wrzos. Skład uzupełnią Jarosław Pudełko i Artur Szefer. Aktualna dyspozycja zespołu wróży bardzo ciekawy mecz i za pewne- emocje do ostatniej piłki.

Na ten moment tajemnicą jest to w jakim ustawieniu wyjdą do pierwszej kolejki meczów. Wiemy jednak na ten moment, że prawdopodobnie na meczu stawi się cała piątka.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Paderewskiego i zostanie rozegrany na dwóch stołach.

One Reply to “Derby aglomeracji!”

  1. Mecz zapowiada się ciekawie. Trzymam kciuki za chłopaków. Kalisz wraca na arenę rozgrywek ligowych tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *