Zakończyły się rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi Juniorów oraz IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów grupa B, w których wystąpiły drużyny trzy KTS Kalisz. Sezon był wymagający, a w wielu przypadkach o końcowych miejscach decydowały pojedyncze partie i tzw. małe punkty.
III liga
Nasza drużyna KTS II Kalisz w składzie: Marcin Pyrek, Jakub Wiśniarek, Witold Rusek, Miłosz Jędraszek, Alicja Brzezińska, Kamila Pawłowska, Filip Krzeszewski, Rafał Bąkowski, Natalia Kocerka rywalizowała na tle bardzo wyrównanej stawki. Ostatecznie zakończyła sezon z brązowym medalem i dorobkiem:
brązowy medal
12 punktów meczowych
30 punktów szachowych
Kilka meczów było bardzo bliskich – często wynik spotkania rozstrzygał się na ostatnich szachownicach, a niewielkie różnice w punktach szachowych miały duży wpływ na końcową klasyfikację.
IV liga
W IV lidze wystawiliśmy dwa zespoły, które zdobywały doświadczenie i walczyły o każdy punkt:
KTS III Kalisz – Filip Podębski, Wojciech Wilczyński, Aleks Grubski, Hanna Wojnicz, Natalia Kocerka, Franciszek Urbański, Klara Bednarek,
srebrny medal
17 punktów meczowych
39,5 punktów szachowych
KTS IV Kalisz – Marco Wypych, Sebastian Kocerka, Marcel Kryształ, Julian Dominiak, Aniela Kowalska, Alicja Kostrzewa, Wojciech Spychalski, Zofia Petlińska
8 miejsce
10 punktów meczowych
34 punktów szachowych
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Franciszek Urbański, który zanotował komplet punktów na swojej szachownicy 11/11 (!!!) zdobywając normę na II. Franek był jednym z najpewniejszych punktów drużyny w całych rozgrywkach.
Oprócz Franka normy na wyższe kategorie uzyskali:
Aleks Grubski – II
Kryształ Marcel -II
Dominiak Julian – III
Marco Wypych – IV
Sezon można określić jako bardzo dobry pod względem wyników, oraz bardzo wartościowy szkoleniowo:
wiele meczów było wyrównanych,
różnice punktowe między drużynami niewielkie (34 a 39,5 pkt),
zdobyte doświadczenie będzie procentować w kolejnych latach.
Przed nami dalsza praca i kolejne wyzwania – gramy dalej ![]()
![]()







