Maciej Sroczyński

od grudnia 2015 r. mistrz FIDE (FM), w maju 2017 r. pierwsza norma na mistrza międzynarodowego (IM). Trener szachowy w KTS Kalisz oraz Szkole szachowej SzachMistrz, sędzia szachowy (klasa państwowa, nr licencji 15300018), zawodnik szachowy (ELO max 2318) KTS Kalisz oraz Gluck auf Rudersdorf (Niemcy – 2 Bundesliga). Prezes KTS Kalisz, założyciel Szkoły szachowej SzachMistrz w 2009 roku. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów szachowych.
Autor książek szachowych „Szachy” (wydawnictwo Dragon 2016), „Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa”(2016 r.), „Drugi krok do szachowego mistrzostwa” (2017 r.), „Trzeci krok do szachowego mistrzostwa” (2019 r.), „Czwarty krok do szachowego mistrzostwa” (2020 r.).

7-krotny Mistrz Kalisza Seniorów, Akademicki Drużynowy Mistrz Polski (wraz z Politechniką Poznańską). Mistrz Polski Przedsiębiorców w szachach – DGCS OPEN 2015. Trener medalistów Mistrzostw Świata, Europy, Polski. Trzykrotnie był trenerem reprezentantów Polski z Kalisza podczas Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych (Fermo 2009 – Maciej Adamczewski, Filip Janiszewski, Batumi 2014 – Tymon Ochędzan, Szymon Skurniak, Bratysława 2019 – Ewa Barwińska).

Kuba Wojciechowski

Młody i ambitny instruktor szachowy w Szkole szachowej SzachMistrz. Posiada trzecią kategorię szachową. . Gra w „królewską grę” od ponad 20 lat. W młodości z powodzeniem rywalizował na szczeblu okręgowym i wojewódzkim. Ma doskonały kontakt z dziećmi i znakomite podejście pedagogiczne. Dzieciaki uwielbiają Pana Kubę i jego szachowe historyjki!

W czasie wolnym p.Kuba trenuje i odnosi wiele sukcesów w bardzo wymagającym triathlonie. Także nie zdziwcie się jak zobaczycie go kiedyś na trasie w Kaliszu lub okolicach.